ODCIĄŻENIA

Wśród materiałów odciążających wyróżnić możemy odciążenia gotowe oraz odciążenia indywidualne. Niekwestionowanymi zaletami odciążeń gotowych są: możliwość zastosowania przez pacjenta, łatwość użycia, szeroki wybór i atrakcyjna cena. Należy jednak zaznaczyć, że odciążenia gotowe nie sprawdzą się w skomplikowanych przypadkach. W takich sytuacjach najlepiej użyć materiałów do odciążeń indywidualnych i przygotować odciążenie idealnie dopasowane do problemu i przypadłości pacjenta.

Odciążenia gotowe, ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, możemy podzielić na: piankowe, silikonowo, silikonowo-tekstylne i filcowe. Wśród gotowych odciążeń wyróżniamy:

• Separator międzypalcowy – w ofercie mamy separatory z dwóch rodzajów materiału: pianki i silikonu. Separator piankowy został wykonany ze specjalnej gąbki poliuretanowej. Pomiędzy warstwami gąbki znajduje się tworzywo z pianki, które pełni funkcję usztywniającą. Natomiast separator żelowy wykonano z żelu polimerowego, określanego jako „materiał inteligentny”, potrafi zmieniać swoją wielkość, amortyzując wszelkie naciski. Przy wzroście temperatury kurczy się, a przy ochłodzeniu rozszerza. Separator może być z powodzeniem stosowany po zabiegu usuwania odcisków międzypalcowych lub jako odciążenie przy wrastających paznokciach w celu odseparowania od siebie sąsiadujących palców.
• Pierścień na palec – w wersji żelowej lub teksylno-żelowej. Pierścienie zapobiegają siłom tarcia i nacisku. Idealnie sprawdzają się przy nagniotkach, które występują najczęściej na II paliczkach przy palcach młotkowatych.
• Nasadkę na palce – to gotowe odciążenie występuje w dwóch rodzajach: żelowej lub teksylno-żelowej. Nasadka służy do do ochrony po usuwaniu odcisków na palcach, przy terapii wrastających paznokci.
• Podkładki pod palce młotkowate – ich regularne stosowania pozwala uniknąć dolegliwości bólowych i nagniotków na palcach.
• Podpiętki amortyzujące żelowe – idealne przy problemach z ostrogą piętową, pękających pięt czy po oczyszczeniu rozpadlin.

 podkładki pod palce młotkowate

 separator międzypalcowy

 rurki piankowe na palce

 nastawiacz palców

 odciążenia okrągłe

 podpiętki amortyzujące

Napisz odpowiedź

Twój adres emailowy nie będzie nikomu udostępniany.

Realizacja Onisoft