Moc działania antyoksydantów

Wolne rodniki są to reaktywne formy tlenu mające destrukcyjny  wpływ na komórki naszego organizmu. Nadmierne powstawanie wolnych rodników towarzyszy stanom zapalnym w jelitach i wątrobie, insuloodporności, rekonwalescencji pooperacyjnej, chorobom oraz przewlekłemu stresowi.  Ogromny wpływ na ich tworzenie ma również nasza dieta- niedobory mikroelementów, witamin, nadmierne spożycie mięsa, cukrów  prostych oraz tłuszczy.

Podstawowym krokiem do walki z wolnymi rodnikami jest odpowiednia dieta. Każdego dnia powinniśmy zjeść odpowiednią ilość warzyw i owoców. Optymalnie jest to pięć porcji po 80g, czyli ok. 400g dziennie.

Dodatkowo warto włączyć do codziennej pielęgnacji preparaty zawierające substancje przeciwutleniające. Kosmetologia w tym celu stosuje: witaminy A, C i E, resweratrol, miłorząb japoński, floretyna, kwas ferulowy, fitowy, taninowy oraz koenzym Q10. Głównym zadaniem tych substancji jest neutralizacja wolnych rodników, przyspieszenie procesu gojenia tkanek, regeneracji komórkowej, ochrona włókien kolagenowych i elastylowych oraz GAG.  Substancje te, znajdziemy w kremach, peelingach, maskach a w salonach kosmetycznych w specjalistycznych ampułkach zabiegowych.

Nowoczesne zabiegi antyoksydacyjne w salonach kosmetycznych

Najbardziej popularnym antyoksydantem jest witamina C, E oraz A. Nowoczesna kosmetologia stosuje połączenia witaminy C i E z kwasem ferulowym. Oprócz działania przeciwutleniającego zabiegi te, leczą przebarwienia oraz zapobiegają powstawaniu nowych. Ponadto, połączenie to chroni naszą skórę przed promieniowaniem UVA oraz UVB.

Kolejnym nowoczesnym antyoksydantem jest Resweratrol.  Jego działalnie jest dużo silniejsze od działania witaminy C. Stymuluje on sirtuiny, nazywane enzynami długowieczności, przedłużają one życie komórek, chronią włókna podporowe skóry, zapobiegają glikacji, działają rozjaśniająco o także przeciwzapalnie.

Jak wybrać najlepsze antyoksydanty?

Wybierając najodpowiedniejsze dla siebie antyoksydanty warto kierować się wiekiem oraz stanem cery. Przedstawię poniżej schemat stosowania poszczególnych preparatów dla konkretnych grup wiekowych.

  1. Osoby do 25 roku życia

Warto raz na kwartał skorzystać z zabiegów gabinetowych zawierających witaminę C. Sprawi to, że cera będzie zdrowsza, świeższa oraz uzyska lepszy koloryt.

  1. Osoby po 25 roku życia

Zabiegi z witaminą C powinny wejść na stałe do codziennej pielęgnacji. Warto odbyć raz na pół roku serię zabiegową z witaminą C oraz kolagenem w gabinecie kosmetycznym. Dodatkowo stosować na co dzień kremy oraz toniki zawierające witaminę C.

  1. Po 35 roku życia

Zaczynamy sięgać po silniejsze antyokstydanty. Dobrym wyborem będzie kwas ferulowy. Warto odbyć raz na pół roku serię zabiegową zawierającą kwas ferulowy w gabinecie kosmetycznym. Dodatkowo stosować na co dzień kremy oraz sera z kwasem ferulowym.

  1. Dla palaczy

Łączymy kwas ferulowy z witaminą C i E oraz dodatkowo stosujemy retinol i kwas liponowy.

Jesienią stosujemy w gabinecie złuszczanie 5% kwasem retinolowym. Na co dzień używamy kremy z retinolem lub z kwasem ferulowym.

  1. Po 50 roku życia

Sięgamy po resweratrol i retinol. Raz na pół roku odbywamy serię zabiegową w gabinecie z użyciem resweratrolu. W domu stosujemy dodatkowo kremy oraz sera z resweratrolem.

  1. W przypadku rozszerzonych naczynek

W sytuacji gdy zmagamy się z rozszerzonymi naczynkami łączymy w pielęgnacji domowej kwas ferulowy oraz witaminę C. W pielęgnacji gabinetowej stosujemy dodatkowo kwas azelainowy.

Napisz odpowiedź

Twój adres emailowy nie będzie nikomu udostępniany.

Realizacja Onisoft